top of page

Zakládáme nadaci Moment

Aktualizováno: 15. 6.

Pod taktovkou našeho zakladatele Richarda Gazdy vzniká nová Nadace Moment.


"Cílem nadace je financovat otevírání nových nadačních second handů napříč republikou. Přejeme si do darování a cirkulace oblečení zapojovat stále více lidí a díky tomu podporovat více neziskovek. Chceme sázet stromy, abychom mohli sklízet jablka - tedy v našem pojetí vydělávat svobodné finance pro neziskový sektor," vysvětluje Markéta Soukupová ředitelka Momentu o.p.s. a spoluzakladatelka nadace.

Nadaci zakládají tři nadšenci


Richard Gazda

podnikatel a filantrop, předseda správní rady obecně prospěšné společnosti Moment


Markéta Soukupová /zprava/ředitelka Moment o.p.s. a propagátorka udržitelného oblékání


Dagmar Stodůlková /zleva/

celoživotní dobrovolnice a hodnotový kompas v Moment o.p.s.


... kteří se rozhodli spojit své energie, hodnoty, zkušenosti a schopnosti, aby mohl Moment vyrůst z obecně prospěšné organizace v Nadaci Moment, která bude mít silnější kořeny a bohatší korunu."Věřím, že si dárcovství v Česku zaslouží větší pozornost. Hodně z nás má v nějaké formě přebytky, které může darovat - ať už předměty, finance nebo čas. Chceme jít příkladem a veřejnosti nasvěcovat, že cesta k prospěšnosti a udržitelnosti je snazší, než se zdá." říká Richard Gazda, který dlouhodobě podporuje fungování Momentu finančními dary i svou energií.


"V novém kabátu se posouváme dál i hlouběji také v osvětových aktivitách. Mým přáním je to, aby se Nadace Moment stala platformou a inspirací v tom, že každý z nás má tu moc ovlivňovat věci kolem sebe a dělat svět lepším místem pro život." říká Dagmar Stodůlková, dlouholetá podporovatelka a členka správní rady.

81 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page