top of page
WhatsApp Image 2023-07-18 at 13.23.24.jpeg

Nadace Moment

Jsme sítí nadačních second handů, ve kterých vracíme do oběhu předměty a oblečení z českých domácností. Přispíváme k lokální cirkulaci použitelného zboží v České republice, čímž pomáháme předcházet vzniku zejména textilního odpadu a snažíme se tak šetřit omezené zdroje naší planety. Celý náš zisk darujeme českým neziskovkám. Už 12 let.

1,4

milionu kousků

Vrácených do oběhu.

11,3

milionu korun

darováno neziskovkám

3,5

tisíce dárců

zaslalo balík darů.

Čemu věříme?

Věříme v odpovědný přístup k životu, lidem i naší budoucnosti. Měníme pohled na módu a přinášíme možnost, jak vystoupit z koloběhu nakupování stále nových kousků. Propojujeme dárce, dobrovolníky a nakupující s místními neziskovými projekty a společensky odpovědnými firmami. Nabízíme široké veřejnosti možnost. Možnost darovat. A to v našich obchodech, v rámci firemních sbírek či přes Zásilkovnu.  

 

Veškeré dary pečlivě třídíme a nakládáme s nimi zodpovědně tak, aby se mohly dostat do nabídky našich obchodů. 100 % výtěžku z nadačních secondhandů darujeme českým neziskovkám. Chceme ukázat, jak jednoduché může být darovat. Je to umění, kterým může vládnout každý z nás. Pojďme se stát umělci a darujme to, co už nepotřebujeme.

VÝNOSY  (TRŽBY)

NÁKLADY

-

VÝTĚŽEK

Tržby z obchodů jsou primárním zdrojem našich příjmů. Věříme v ekonomickou soběstačnost a nečerpáme žádné dotace na náš provoz. 

Fungujeme jako ekonomicky soběstačný subjekt. Našim zaměstnancům platíme mzdy, v obchodech hradíme nájmy a energie.

100 % výtěžku z naší činnosti rozdělujeme pravidelně mezi české neziskovky.

Kousek historie

Jsme hrdými členy:

bottom of page